Gjennomsnittstemperatur og nedbør for Sør-Korea (Pyongyang): Måle enheter= ºC og mm/måned.
Varmeste måned: august (26ºC),
Kaldeste måned: januar (-6ºC) /
Våteste måned: juli (195,2mm) - Alle verdier basert på data innhentet i perioden 2005-2015.

Gjennomsnittstemperatur og nedbør for Sør-Korea (Sinuiju):
Måle enheter= ºC og mm/måned. Varmeste måned: august (25ºC), Kaldeste måned: januar (-6ºC) / Våteste måned: juli (236,2mm) - Alle verdier basert på data innhentet i perioden 2005-2015.

Hvordan er været? Klimaet i Nord-Korea er delt inn i fire karakteristiske sesonger. Om sommeren er det monsoon sesong og om vinteren (november til mars) treffer den kalde vinden var Sibir som gjør at vinteren er kald og hard. Høsten er utvilsomt den vakreste tiden å besøke landet, da vil du oppleve solskinn og flott natur.
Beste tiden å besøke landet: er vårmånedene april, mai og juni og høstmånedene september, oktober og november. På våren er gjennomsnittstemperaturen på 15-18 ºC og naturen blomstrer, spesielt de fantastiske kirsebærtrærne. Det er også en tid med mange eventer og festivaler som tiltrekker seg mange turister. Under høstens røde og oransje farger er gjennomsnittstemperaturen 19-21 ºC med lite regn, noe som gjør dette til en perfekt tid å besøke Nord-Korea
Myntenhet: Nordkoreanske Won (KPW), store hoteller i Pyongyang aksepterer kredittkort (visa & Mastercard). Eller blir det anbefalt å bruke kontanter, enten lokal valuta eller USD.
Tips: Da det er meget sannsynlig at du mer på en gruppetur/organisert tur til Nord-Korea utgår tips til taxi (da du ikke vil bruke dette som transport middel), hoteller og restauranter utgår også da dette vil være inkludert i din reise.
Guider etc. – tips til guider og sjåfører blir satt stor pris på, dette i form av små gaver. Sigaretter, sjokolade og frukt er populære gaver. Ønsker du å gi kontanter er UDS, EUR eller RMB det beste.
Interessante fakta:Nord-Korea har sin egen tidssone, Pyongyang Time. Pyongyang Time ligger 30 minutter back Sør-Korea og Japan.
Korea betyr «Land of high mountains and sparkling streams”
Etter sin død ble Kim Il-Sung erklært landets «Evige president»